ÚvodO společnostiAktualityProč je důležité cestovní pojištění?

Proč je důležité cestovní pojištění?

3. června 2024 | Rubriky: Aktuality

Proč je důležité cestovní pojištění?

Blíží se léto a čas dovolených. Už máte vybráno kam letos pojedete? Abyste si dovolenou mohli užít v pohodě a bez starostí, vyplatí se sjednat si kvalitní cestovní pojištění. Protože nikdy nevíme, jaká překvapení či nástrahy nás na cestách čekají.

 


Kartička pojišťovny často nestačí!

Mnozí, kdo vyrážejí na zahraniční dovolenou bez cestovního pojištění, často argumentují tím, že mají "modrou kartičku". Ta vám může v zahraničí pomoci, protože zajišťuje zdravotní péči, ale pouze v takovém rozsahu, jaký mají nárok místní obyvatelé. V zahraničí je však soukromé zdravotnictví a soukromé nemocnice mnohem rozšířenější než v České republice, a na ty se modrá kartička nevztahuje. Proto se cestovní pojištění vyplatí sjednat jak při cestách po Evropě, tak i mimo ni.

Náklady na asistenci mohou vyšplhat do závratných částek. Pokud odjedeme na vysněnou dovolenou, položka za cestovní pojištění je oproti celkovým nákladům zanedbatelná a můžeme odpočívat či poznávat cizí země v klidu. Pojištění je jediná jistota, kterou si můžeme koupit.

 

Důležité parametry cestovního pojištění

Dle České asociace pojišťoven „Češi nepředpokládají, že by je během zahraniční dovolené postihla zdravotní indispozice, přesto se na ni pojišťují. Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven si cestovní pojištění nejčastěji sjednávají u cestovní kanceláře, čtvrtina ho má k platební kartě." Což je samozřejmě velmi pohodlné, ale ne vždy to nejlepší řešení.

U cestovního pojištění je důležité, zda je sjednáno v dostatečném rozsahu krytí pojistných rizik a limitů pojistného plnění pro jednotlivá rizika. Mělo by se vztahovat zejména na krytí léčebných výloh v zahraničí včetně repatriace, ale mělo by obsahovat i pojištění odpovědnosti, úrazu, pojištění zavazadel nebo příp. storno zájezdu. V pojistných podmínkách bychom měli překontrolovat, zda se pojištění vztahuje i na krytí zdravotních rizik specifických pro danou cílovou destinaci.

 

Co se všechno může přihodit? Případy z praxe Global Assistance:

Pracovníci asistenční společnosti Global Assistance řešili náročný případ repatriace těhotné klientky z Bangkoku do Hradce Králové. Zdravotní stav klientky si vyžádal rychlý letecký transport Air Ambulancí, asistenční zásah stál přes 4 miliony korun.

Asistenční společnost Europ Assistance řešila koncem roku 2022 jeden z nejsložitějších a také nejnákladnějších případů. Jednalo se o nehodu klienta na skútru na Bali v Indonésii, po převozu do nemocnice byla následně provedena amputace nohy. Náklady na asistenční zásah činily 2,5 milionu korun.

Klientka asistenční společnosti Allianz byla pozitivně testována na malárii v Jižním Súdánu, kde působila jako dobrovolnice. Stav klientky byl vážný, Jižní Súdán neměl vybavení a potřebné léky, a proto bylo nutné zajistit transport co nejdříve do plně vybavené nemocnice. Asistenční společnost zorganizovala letecký speciál do nemocnice v Johannesburgu. Po stabilizaci zdravotního stavu byla klientka převezena letecky domů komerční linkou se zdravotnickým doprovodem v business třídě. Celková výše nákladů přesáhla 1,5 milionu korun.

 

Jedete autem? Vyplatí se i asistenční služby

Velké část českých turistů vyráží na dovolenou také autem a je třeba počítat i s možnou poruchou či nehodou. Proto doporučujeme sjednat si asistenční služby.

young-woman-enjoying-road-trip_23-2148732191Základní asistence, která je běžnou součástí pojištění povinného ručení (nebo havarijního pojištění), zajišťuje jen nejnutnější služby, tedy odtah do nejbližšího servisu, popř. dopravu cestujících zpět domů nebo jejich ubytování v nejbližším hotelu, většinou na jednu noc. Ale pozor, tyto služby mohou být podmíněny nehodou, a v případě poruchy vozu může asistenční centrála pouze zprostředkovat pomoc, kterou si klient plně hradí. A dovolená může být zkažená!

Proto dbejte na to, abyste si sjednali kvalitní asistenční služby, které vás pokryjí jak v případě nehody, tak i při poruše. Sjednat se dají třeba jen na dobu vaší dovolené. Rádi vám s výběrem pomůžeme!

 

Šikovný cestovní seznam

A pokud už balíte nebo začínáte nakupovat nové plavky či sportovní vybavení, koukněte se náš aktuální letní cestovní seznam, ať na něco nezapomenete!

Stáhněte si letní cestovní seznam.

 

Na dovolené využijete i mobilní aplikaci AutoMobil

Aplikace je zdarma a ocení ji každý cestovatel. Má totiž spoustu užitečných funkcí, které oceníte nejen na dovolené. Pomůže vám s nákupem a správou elektronické dálniční známky, dokonce i zahraniční nebo s kontrolou tlaku v pneumatikách. Můžete si do ní nahrát všechny důležité doklady, jako jsou zelená karta, technický průkaz, občanský průkaz a cestovní pas, a mít je tak vždy po ruce. Ukáže vám, kde parkuje vaše auto. A nejnověji si v ní jednoduše sami sjednáte asistenční služby. A to není vše, podívejte se, co dalšího apka INSIA umí. Má nejen skvělé recenze, ale i stále narůstající počet stažení.

Aplikaci můžete stahovat na Android i iOS.

google-play-badgeapp-store_cz-01

Chcete mít jistotu, že budete na vaší dovolené dostatečně kryti? Kontaktujte nás, profesionální poradci ze sítě INSIA vám rádi pomohou. 

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

 

 

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn